6 Packstücke (Nr 4894442)

6 Packstücke

Długość [m]:

1500

Szerokość [m]:

1300

Wysokość [m]:

800

Waga w kg (łączna):

320.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Messestand auf Sonderpalette

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1591.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Lucerna, Lucerna

2 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, Dublin

17 wrz 2019


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przewiezienia mniejszy towar, który nie wymaga wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje skorzystania z całej przestrzeni, wtedy wybranie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest właściwe. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się wozy, których waga przewyższa 3,5 tony i pozostałe samochody spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka i furgon. Typ samochodu ciężarowego powinien być dopasowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i wymiary. Powinno się również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, trzeba opisać pakunek. Kluczowa jest także informacja w temacie usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie przewóz, czy na przykład załadunek oraz rozładunek. Znaczącą daną jest także czas realizacji transportu.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to zazwyczaj palety, narzędzia, meble, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.