(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

6 rowerów plus bagażniki z wycieczki rowerowej (Nr 4683376)

6 rowerów plus bagażniki z wycieczki rowerowej

Waga w kg (łączna):

210.00

Dystans: 490.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Terespol

1 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz rowerów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki jednoślad warto zachować go w oryginalnym pudle. Kiedy chcemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się ułożyć go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego opakowania czy też nabyć stosowny karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto odkręcić oraz usunąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu przydałoby się umieścić w oddzielnych, małych kartonach czy też osłonić fragmentami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby albo przerzutki warto osłonić brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle trzeba zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dowiezienie materiałów ochraniających paczkę.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich gabarytów, a również terminu realizacji transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.