(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

6 x Reisenduro (3xBMW,1xKTM,1xHonda AT,1xTriumph) (Nr 5483182)

6 x Reisenduro (3xBMW,1xKTM,1xHonda AT,1xTriumph)

Marka i model:

(3xBMW GS,1xKTM 1090R,1xHonda AT 750,1xTriumph Tiger 800)

Waga w kg (łączna):

240

Liczba sztuk:

6

Dystans: 1023.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Sachsen, Burgstein

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dania, Jutlandia Północna, Hirtshals

21 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.