(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

7 bicycles (Nr 4485857)

7 bicycles

Waga w kg (łączna):

60.00

Dystans: 1498.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

10 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Opcję na przewóz jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiusieńki jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się umieścić go w kartonie po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu bądź nabyć odpowiedni karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle warto zdemontować oraz zdjąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru najlepiej ulokować w oddzielnych, małych pudełkach albo osłonić fragmentami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby czy też przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle należy zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw osłaniających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wielkości, a także terminu wykonania przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.