(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

78 kartonów / 3 m3 / waga 950 kg Gdynia-Mysłowice (Nr 2132037)

78 kartonów  / 3 m3  / waga 950 kg Gdynia-Mysłowice

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

950

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Opakowanie ładunku:

Transport 78 kartonów / 3 m3 / waga 950 kg

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 542.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 6 lis 2017 do 8 lis 2017

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Mysłowice

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy posiadamy do przewiezienia mniejszy towar, który nie wymaga użycia pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje wykorzystania całej przestrzeni, wtedy użycie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest prawidłowe. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w przewozie LTL kwalifikuje się auta, których waga przewyższa 3,5 tony i inne pojazdy spełniające wymagania ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe klasa: firanka i furgon. Typ samochodu ciężarowego wypadałoby aby był przystosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W wycenie transportu ładunku w ramach LTL, ważne są jego parametry – ciężar i gabaryty. Należy również dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, powinno się opisać paczkę. Kluczowa bywa także informacja na temat usługi – czy obejmuje tylko transport, czy przykładowo załadunek i rozładunek. Zasadniczą informacją może być również czas zrealizowania transportu.

Ładunki przewożone w zakresie LTL to zwykle palety, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.