(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

8-10 euro palet waga każdej 150 - 200 kg (Nr 5939642)

8-10 euro palet waga każdej 150 - 200 kg

Długość [m]:

120

Szerokość [m]:

110

Wysokość [m]:

180

Waga w kg (łączna):

3000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Europalety owinięte streczem

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 989.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Tyrol, Innsbruck

23 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

24 maj 2020


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli mamy do przetransportowania niewielki ładunek, który nie potrzebuje wykorzystania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje skorzystania z dużej przestrzeni, wtedy wzięcie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest właściwe. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w transporcie LTL kwalifikuje się samochody, których ciężar przekracza 3,5 tony oraz pozostałe maszyny spełniające warunki ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki gatunek: firanka i furgon. Wariant ciężarówki powinien być dopasowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W wycenie przewozu ładunku w ramach LTL, istotne są tego ładunku parametry – ciężar i wielkość. Powinno się także dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, warto opisać pakunek. Istotna jest również informacja na temat usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie przewóz, czy na przykład załadunek i wyładunek. Ważnym elementem może być także czas wykonania transportu.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to zwykle paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.