(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

8-10 sztuk, LORA (Nr 5388070)

8-10 sztuk, LORA

Marka i model:

Astra, Golf, Passat, C4

Waga w kg (łączna):

20000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

10

Dystans: 1356.00 km

Adres i termin nadania

Finlandia, Etelä-Suomi, Lahti

Od 20 lis 2019 do 24 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Od 25 lis 2019 do 30 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.