(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 10:06

8 cars delivery (Nr 2649340)

8 cars delivery

Marka i model:

mostly Suzukis and Fords

Waga w kg (łączna):

10000.00

Dystans: 1892.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Coventry, 52110, Wielka Brytania

Od 10 maj 2018 do 17 cze 2018

Adres i termin dostawy

Budapeszt, 2193, Węgry

Termin elastyczny