(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

8 cuadros (Nr 5266034)

8 cuadros

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

0.10

Waga w kg (łączna):

5

Typ usługi:

Tylko transport

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, Los Angeles

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

13 maj 2020


Dzieła sztuki

           Przewóz dzieł sztuki jest zagadnieniem, któremu powinno się przeznaczyć sporo uwagi, ponieważ są to prawie zawsze przedmioty o znacznej wartości, czy to pieniężnej, czy sentymentalnej.

            Żeby znaleźć ten typ transportu w portalu Clicktrans, kliknij w kategorię „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wtedy przekonanie, że przesyłka zostanie zauważona przez firmę transportową. Jeśli życzysz sobie, aby firma przewozowa zapakowała pejzaż lub rzeźbę, umieść taką informację w okienku „Instrukcje specjalnej ostrożności” lub „Dodatkowe informacje”, nie ma przeszkód także uzgodnić to, wymieniając się z firmami transportowymi wiadomościami pod ofertą.

            Kiedy możesz sam zabezpieczyć rzeźbę do transportu, nie zapomnij o paru ważnych zaleceniach. Folia stretch jest świetna do zabezpieczania z zewnątrz dzieła przed zarysowaniami. Gdy owijasz nią malowidło, folia bąbelkowa nie powinna dotykać do farby, warto więc przedtem owinąć płótno w inną, delikatniejszą tkaninę, na przykład w pościel. Kiedy starasz się przetransportować przedmiot w pudle lub kartonie, bezwarunkowo wypełnij puste przestrzenie między dziełem sztuki a ściankami pudła. Warto do tego zastosować specjalne bloki styropianowe czy też syntetyczne wypełniacze, ale nadadzą się również, pomięte skrawki makulatury, na przykład magazynów. Ważne jest, żeby pudło było jedynie nieco większe niż transportowane dzieło sztuki, aby uniknąć przemieszczania się w obrębie skrzyni.

            Cena przewozu dzieła sztuki może być wyjątkowo mała. Zrealizowany w serwisie Clicktrans transport dużego obrazu na trasie Kraków – Warszawa odbył się za niecałe 100 zł.