8 cuadros de 1,5 x 1,5m (Nr 5265958)

8 cuadros de 1,5 x 1,5m

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

0.10

Waga w kg (łączna):

5.00

Typ usługi:

Tylko transport

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, Los Angeles

6 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

14 maj 2020


Dzieła sztuki

           Przewóz dzieł sztuki jest zagadnieniem, któremu należy poświęcić sporo zainteresowania, bowiem są to niejednokrotnie przedmioty o wielkiej wartości, czy to materialnej, czy uczuciowej.

            Gdy chcemy zlecić tego rodzaju transport w serwisie Clicktrans, zaznacz opcję „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wówczas przekonanie, iż przesyłka zostanie objęta odpowiednią troską przez firmę transportową. Gdy życzysz sobie, żeby firma transportowa zapakowała płótno czy rzeźbę, dodaj taką notkę w okienku „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, możesz również ustalić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod ogłoszeniem.

            Jeśli chcesz sam zapakować obraz do przewozu, nie zapomnij o kilku znaczących wytycznych. Folia bąbelkowa będzie świetna do osłonięcia z zewnątrz dzieła przed zarysowaniami. Jeżeli owijasz nią obraz, folia bąbelkowa nie powinna przywierać do farby, można wcześniej zawinąć płótno w inną, lekką dzianinę, przykładowo w pościel. Jeśli chcesz przewieźć rzecz w pudle lub skrzyni, bezwarunkowo zapełnij puste miejsca między dziełem sztuki a ściankami skrzyni. Warto do tego użyć profesjonalne styropiany albo plastikowe napełniacze, jednak nadadzą się także, pomięte fragmenty makulatury, na przykład gazet. Kluczowe jest, żeby pudło było raptem nieco większe niż przewożone dzieło sztuki, żeby uniknąć przemieszczania się w środku paczki.

            Cena transportu dzieła sztuki często zdarza się, że jest zdumiewająco niewysoka. Przeprowadzony w serwisie Clicktrans transport sporego obrazu na odcinku z Krakowa do Warszawy odbył się za jedyne 100 PLN.