(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

8 palet 150x150cm, waga łączna 11,5 tony z okolic Inowrocławia do Gorzowa Wlkp. (Nr 5234138)

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

1.8

Waga w kg (łączna):

11500

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 274.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Dąbrowa

14 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Wysoka-Kolonia

Od 14 paź 2019 do 15 paź 2019


Transport pełną ciężarówką

            Transport towaru zamawiany na pełną ciężarówkę przyciąga głównie zakłady pracy. Jednak zdarza się, że z transportu - pełna ciężarówka korzystają osoby prywatne, które obecnie zmieniają miejsce zamieszkania. Należy przed zamówieniem takiego przewozu uściślić kilka głównych zagadnień.

            Po pierwsze, ustalamy metodę załadunku jak i rozładunku przewożonych rzeczy. Kiedy jest on umiejscowiony na paletach, wtedy nasuwa się pytanie czy mamy wózki widłowe mogące dźwignąć jego ciężar zarówno w miejscu załadunku oraz w lokalizacji wyładunku. W przypadku małych paczek czy też ładunków sypkich, trzeba by ustalić, czy potrzebna jest górna osłona i czy do transportu może być nieosłonięta przyczepa. Kiedy zamierzamy przetransportować owoce i warzywa, towary spożywcze, wówczas może okazać się obowiązkowe zastosowanie samochodu-chłodni. Pamiętajmy, że przewóz ładunków łatwopalnych i niebezpiecznych nakazuje posiadanie odpowiednich dokumentów, na dodatek w transporcie zagranicznym, przy przekroczeniu określonego ciężaru ładunku, w pewnych krajach należy się liczyć z dodatkowymi odpłatnościami.

            Po ustaleniu swoich kryteriów, najczęściej można wyszukać przewoźnika na giełdzie przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans. Ze względu na fakt, że ogłoszenia na niej zamieszczone, docierają do setek profesjonalnych przewoźników, którzy posiadają potrzebną gamę pojazdów przystosowanych do transportu różnorakich ładunków, zaś duża konkurencja umożliwia dostanie korzystnych stawek.