(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 10:52

9

(Nr 2407600)
9

Marka i model:

second hand cars driveable

Budżet zlecenia [€]:

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1374.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Londyn, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Genua, Włochy

Termin elastyczny