(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

9 × Fiat Bravo 2007 (Nr 5337578)

Marka i model:

Fiat Bravo

Waga w kg (łączna):

1360

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

9

Dystans: 1237.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Od 3 lis 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Piemont, Turyn

Od 3 lis 2019 do 30 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.