(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

990 KTM adventure (Nr 4508045)

990 KTM adventure

Marka i model:

KTM

Waga w kg (łączna):

201

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2510.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Genewa, Genewa

1 lis 2019

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Marrakech, Marrakech ⵎⵕⵕⴰⴽⵯⵛ مراكش

6 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż jedynie na pozór. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.