(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Inne specjalnej ostrożności Dodano: 2018-01-31 18:33

About 4 boxes

(Nr 2339704)
About 4 boxes

Długość [m]:

0.65

Szerokość [m]:

0.35

Wysokość [m]:

0.37

Waga w kg (łączna):

40.00

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

Boxes

Dystans: 1294.00 km

Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

    Za przesyłki, których transport wymaga wyjątkowej ostrożności uważa się przesyłki, które często ulegają defektom oraz są delikatne i łamliwe. Zaliczamy do nich m.in. instrumenty muzyczne, elementy tłukące się, dzieła sztuki, wyroby gliniane oraz rzeczy wykonane z łamliwych materiałów. W otoczeniu zwykle przetransportowywanych przedmiotów znajdziemy gitary, szklane kabiny prysznicowe, delikatny sprzęt elektroniczny, rzeźby, zegary oraz stoły bilardowe.

    Kwestia odpowiedniego ochronienia paczki jest zasadnicza. Opłaca się użyć materiały osłaniające jak na przykład: folia bąbelkowa, folia stretch lub tektura. Folii bąbelkowej oraz kartony najlepiej wykorzystać do osłonięcia mniejszych fragmentów – można je uzyskać w markecie budowlanym lub w portalach internetowych. Natomiast folia stretch wykorzystywana będzie do zawinięcia całej rzeczy. Do osłonięcia paczki można wykorzystać także pledy, styropian, gazety, ubrania oraz taśmy.

Koszt transportu przesyłki o szczególnej ostrożności

    koszt przewozu pakunku, która wymaga wielkiej ostrożności uzależniony jest od ciężaru oraz formatów, a także od odcinka między miejscem załadunku oraz miejscem wyładunku. Na ostateczną cenę może mieć wpływ również potrzeba zapewnienia surowców zabezpieczających przez firmę przewozową. Np., za przewóz lustra na trasie Gliwice – Warta kosztował prawie 250 PLN. Tymczasem za transport zegara kominkowego na odcinku z Łodzi do Holandii wydano kwotę 200 złotych. Za transport rzeźby z kamienia na odcinku Warszawa – Umianowice kosztował 300 złotych.

Adres i termin nadania

Ipswich, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Carlipa, 11170, Francja

Termin elastyczny