Access mit Anhänger (Nr 5785007)

Access mit Anhänger

Marka i model:

Access Quad mit Hänger

Długość [m]:

4.80

Szerokość [m]:

1.30

Wysokość [m]:

1.55

Waga w kg (łączna):

1000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 750.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Norymberga

22 maj 2020

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Lika-Senj, Senj

30 maj 2020


Transport quada

Quady często są to kosztowne pojazdy i z tego powodu należy je naprawdę uważnie przewozić. Głównym parametrem jest odpowiednie osłonięcie quada przed uszkodzeniem w czasie transportu.

Quady głównie przewozi się na przyczepce, jednak można również samochodem dostawczym lub o sporych wymiarach pojazdem osobowym (przewóz ostatnią metodą nie polecamy, ponieważ w czasie przewozu można zniszczyć jednocześnie quada oraz samochód osobowy).

Gdy przewozimy quada na naczepie, powinno się unieruchomić go za pomocą 4 pasów mocujących. Nabywając taśmy mocujące wypada mieć na uwadze, żeby nie kończyły się otwartym zaczepem, dlatego że w trakcie przewozu występują różnorakie wstrząsy, a taki pas może zwyczajnie się odhaczyć. Taśmy mocujące zrobione są z trwałego tworzywa, jednak w trakcie przewozu, istotne jest żeby zwrócić wyjątkową uwagę, żeby pasy nie ocierały się o żadne kanciaste części, dlatego, że mogą się zniszczyć i porwać.

W przypadku, gdy przewozimy quad za pomocą samochodu dostawczego, również należy pojazd unieruchomić. Najbezpieczniej jest zrobić to za pomocą pasów mocujących oraz dodać obijaki w takich miejscach, żeby i quad i samochód nie poniosły szwanku w czasie transportu. W trakcie przewozu quada przy użyciu innego samochodu, powinno się pomyśleć o opróżnieniu go z paliwa. Należy to zrobić, gdyż w czasie jazdy benzyna lub olej potrafią się rozlać i pobrudzić auto od środka. Takie warunki również obniżą komfort podróży samego kierowcy.

W przypadku, gdy zlecamy transport quada przez firmę transportową, dobrze jest utwierdzić się czy ma przystosowany sprzęt do załadunku i wyładunku.

Koszt transportu quada przede wszystkim zależy od odległości którą ma do pokonania samochód. Kiedy chcemy poznać faktyczną cenę przewozu quada, możemy opublikować ofertę transportu na giełdzie transportowej takiej jak Clicktrans.pl, w której znajduje się tysiące firm przewozowych, które specjalizują się w takich przewozach.