(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

AFRICA TWIN (Nr 5921876)

AFRICA TWIN

Marka i model:

Honda Africa TWIN, CRF 1000.

Waga w kg (łączna):

240

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2623.00 km

Adres i termin nadania

Chile, Viii Región Del Biobío, Concepción

12 paź 2020

Adres i termin dostawy

Chile, Magallanes, Punta Arenas

17 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.