(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Agregat rolniczy ŚWIECIE > SANDOMIERZ (Nr 7018857)

Marka i model:

Agregat uprawowy

Długość [m]:

2.7

Szerokość [m]:

2.2

Wysokość [m]:

2.2

Waga w kg (łączna):

800

Dystans: 460.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bramka

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Ćmielów

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń uprawnych zazwyczaj bywa transportem o wielkich rozmiarach. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Olbrzymie urządzenia uprawne bywają pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa swobodnie przemieszczać się po jezdniach, bo ich wielkość przerasta dopuszczalne gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Przeszkodę stanowić może również napór osi maszyn rolniczych, który przekracza normy dozwolone dla większości szos.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych prawie zawsze używa się przyczepy typu semi i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów uprawnych powinni dysponować odpowiednio przysposobionymi lawetami, które potrafią przewieźć maszyny rolnicze ważące do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze mieć odpowiednie uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, jeżeli maszyna przekracza możliwe reguły gabarytami lub wagą, wymagane jest zdobycie specjalnego pozwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt przewozu urządzeń uprawnych

Koszt przewozu pojazdu rolniczego jest związana od wymiarów, wagi i stanu maszyny. Na wycenę przewozu wpływa jeszcze odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być jeszcze czas przewozu.