(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

agregat ścierniskowy (Nr 353851)

agregat ścierniskowy

Marka i model:

Sdr. Omme

Długość [m]:

2.5m

Szerokość [m]:

2.6m

Wysokość [m]:

1.5m

Waga w kg (łączna):

800

Dystans: 1197.00 km

Adres i termin nadania

Dania, 7321

Od 28 lut 2016 do 5 mar 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, 32-712

Od 29 lut 2016 do 10 mar 2016


Transport maszyn rolniczych

    Transport maszyn uprawnych często jest przewozem ponadgabarytowym. Do urządzeń rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Duże urządzenia uprawne są pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny zwyczajnie przemieszczać się po drogach, dlatego że ich wielkość przekracza dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak i w UE. Problem stanowić może dodatkowo nacisk osi maszyn rolniczych, jaki przewyższa standardy dozwolone dla większej części tras.

Jak przewozi się maszyny rolnicze?

    Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych niejednokrotnie wykorzystuje się naczepy rodzaju semi i tele. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów rolniczych powinni posiadać odpowiednio przystosowanymi lawetami, jakie potrafią przetransportować urządzenia rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, kiedy pojazd przewyższa możliwe reguły gabarytami lub ciężarem, wymagane będzie dostanie specjalnego pozwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena przewozu urządzeń uprawnych

    Cena przewozu maszyny rolniczego jest zależna od gabarytów, wagi i stanu maszyny. Na koszt transportu wpływa także odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym elementem może być również termin transportu.