(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Agregat uprawowy (Nr 4529181)

Marka i model:

Firma krzak

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2.7

Wysokość [m]:

0.8

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 964.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Dania Południowa, Ringe

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Bytów

28 cze 2019


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń uprawnych prawie zawsze jest przewozem o wielkich gabarytach. Do pojazdów rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Wielkoformatowe pojazdy uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mogą swobodnie przemieszczać się po ulicach, dlatego że ich wielkość przewyższa możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak i w Unii Europejskiej. Trudność powodować może również napór osi pojazdów rolniczych, jaki przerasta normy dozwolone dla większej części tras.

Jak transportuje się maszyny uprawne?

Do przewozu maszyn i pojazdów rolniczych często używa się naczepy rodzaju semi lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń uprawnych powinni posiadać właściwie przystosowanymi lawetami, które mogą być w stanie przewieźć urządzenia uprawne, których waga jest do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, gdy pojazd przerasta dopuszczalne reguły rozmiarem lub wagą, konieczne będzie otrzymanie specjalnego zezwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt przewozu urządzeń rolniczych

Cena transportu maszyny uprawnego jest związana od gabarytów, ciężaru i stanu urządzenia. Na koszt przewozu wpływa jeszcze odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Istotnym elementem może być również czas przewozu.