(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 00:32

Aixam Mega

(Nr 3003800)
Aixam Mega

Marka i model:

Aixam Mega

Waga w kg (łączna):

400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 656.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Chojnice, 89-600, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zamość, 22-400, Polska

Termin elastyczny