(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-06-02 23:27

Ajs dd125e-8

(Nr 1825346)
Ajs dd125e-8

Dystans: 92.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier }
@{ childQuestion.message }

Motorcycles transport

    Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Plympton, Wielka Brytania

3 cze 2017

Adres i termin dostawy

Sampford Peverell, Wielka Brytania

3 cze 2017