(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Akwarium (Nr 4721912)

Akwarium

Długość [m]:

230

Szerokość [m]:

40

Wysokość [m]:

30

Waga w kg (łączna):

50.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Delikatne szkło

Opakowanie ładunku:

Akwarium

Budżet zlecenia [zł]:

600

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 239.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Nowogard

Od 17 lip 2019 do 19 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu przedmiotów łatwo tłukących się, kruchych lub łamliwych trzeba zawczasu pomyśleć o możliwości zabezpieczenia paczki – w tym przypadku nie wystarczy zwyczajny karton. Pustą przestrzeń pakunku warto wypełnić gąbczastymi częściami osłaniającymi. Element kruchy dobrze jest zawinąć w folię stretch – w głównej mierze uwagę trzeba poświęcić elementom delikatnym oraz pamiętać, żeby zapełnić niezajęte przestrzenie w kartonie, aby się one nie przemieszczały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Oprócz osłonięcia szkła folią, znaczące jest także otoczenie elementu gazetą lub wsunięcie go do kartonowego opakowania.

Kiedy przewozimy wielkie tłukące się elementy takie jak: lustra, to należy zabezpieczyć je zarówno przed roztłuczeniem jak również przed porysowaniem. Łatwo tłukący się element okręcamy szczelnie folią stretch, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w kartonie i czytelnie umieszczamy napis ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy notkę ostrzegawczą z tym samym komunikatem.

Mniejsze ze szkła przedmioty takie jak szklanki, butelki dobrą praktyką jest owinąć niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ubraniami. Następnie umieszczamy je w kartonie w taki sposób, aby nie dotykały się. W podobny sposób układamy porcelanę. W przypadku większych szklanych przedmiotów, przykładowo żyrandole czy monitory, wypada wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia gąbczaste materiały, jak np. bluzki lub szmatki.

Koszt przewozu elementów łatwo tłukących się zależy od wagi, wymiarów, odcinka do pokonania oraz daty przewiezienia paczki. Istotne znaczenie może mieć również fakt, kiedy życzymy sobie zastosowania profesjonalnych tworzyw ochraniających (jeśli życzymy sobie, żeby to firma przewozowa ochroniła przedmiot). Na przykład, na Clicktrans.pl przewóz przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to koszt około 140 PLN. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice to koszt 250 złotych.