(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Akwarium (Nr 5296206)

Akwarium

Długość [m]:

1.25

Szerokość [m]:

0.50

Wysokość [m]:

0.35

Waga w kg (łączna):

30

Typ usługi:

Tylko transport

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 479.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Kalisz

Od 21 paź 2019 do 22 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Ełk

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie przedmiotów szklanych, delikatnych oraz niewytrzymałych jest konieczność z wyprzedzeniem zadbać o możliwość osłonięcia paczki – w takiej sytuacji nie wystarczy zwykły karton. Wolną przestrzeń pakunku trzeba wypełnić miękkimi elementami zabezpieczającymi. Delikatną rzecz bezpiecznie będzie zawinąć w folię bąbelkową – w szczególności uwagę powinno się poświęcić rzeczom ze szkła oraz dodatkowo należy zapełnić niezajęte miejsca w pudle, żeby się one nie przemieszczały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Nie licząc osłonięcia szkła folią, zasadnicze jest także otoczenie elementu tekturą lub włożenie go do kartonowego pudełka.

Kiedy transportujemy duże szklane elementy na przykład szklane półki, to wypadałoby osłonić je zarówno przed stłuczeniem jak i przed zarysowaniem. Łatwo tłukący się element okręcamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, umieszczamy w pudle oraz czytelnie umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub umieszczamy naklejkę informującą z podobnym napisem.

Nieduże szklane przedmioty na przykład szklanki, lampki można owinąć niepotrzebnymi gazetami lub ubraniami. Kolejnym krokiem jaki robimy to umieszczamy je w pudełku w taki sposób, aby nie dotykały się. Podobną metodą owijamy kryształy. W przypadku większych łatwo tłukących się przedmiotów, np. lampy lub telewizory, dobrą praktyką jest użyć dla dodatkowej osłony miękkie materiały, takie jak ręczniki oraz gąbki.

Koszt transportu elementów specjalnej ostrożności uzależniony jest od wagi, wymiarów, odcinka do pokonania oraz terminu przewiezienia przesyłki. Ważne znaczenie może mieć także fakt, gdy życzymy sobie zastosowania specjalnych tworzyw zabezpieczających (jeżeli prosimy, aby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na aukcji transportowej transport przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania kosztował zaledwie 140 zł. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice to wydatek rzędu 250 złotych.