(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Alfa romeo 156 (Nr 5254546)

Alfa romeo 156

Marka i model:

Alfa romeo 156

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [€]:

1000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2107.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

14 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.