(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 20:57

Alfa Romeo 1969 Spider (Nr 3003020)

Alfa Romeo 1969 Spider

Marka i model:

Alfa Romeo 1969 Spider

Waga w kg (łączna):

900.00

Budżet zlecenia [zł]:

1275

Liczba sztuk:

1

Dystans: 464.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 17 sie 2018 do 21 sie 2018

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 17 sie 2018 do 21 sie 2018