Alfa romeo bertone (Nr 5995138)

Alfa romeo bertone

Marka i model:

Alfa romeo gtv bertone

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3044.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 1 maj 2020 do 30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.