ALFA ROMEO GIULIA (Nr 5962906)

Marka i model:

ALFA ROMEO GIULIA

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 814.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Bremerhaven

Od 9 kwi 2020 do 15 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.