(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Alfa Romeo Giulietta (Nr 7617126)

Alfa Romeo Giulietta
Waga
Sztuk
Alfa Romeo Giulietta 940 (2010 - 2020) Hatchback
Długość
435 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1322 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1322 kg
Dystans
1177 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

Od 2 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 2 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.