(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Alfa Romeo spider (Nr 4854774)

Alfa Romeo spider

Marka i model:

Alfa Romeo

Waga w kg (łączna):

1040.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2412.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Morpeth

Od 29 wrz 2019 do 3 paź 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Lacjum, Isola Del Liri

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.