(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

American bully (Nr 4910422)

Waga w kg (łączna):

30.00

Dystans: 1679.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

4 paź 2019

Adres i termin dostawy

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

5 paź 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani okaleczone. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy mamy właściwy transporter. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.