(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

American Bully (Nr 6714112)

American Bully

Waga w kg (łączna):

10

Budżet zlecenia [€]:

200

Dystans: 5469.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, Los Angeles

Od 28 paź 2020 do 27 lis 2020

Adres i termin dostawy

Nikaragua, Raccn, Bilwi

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.