(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

American Stanfford (Nr 5534775)

Waga w kg (łączna):

30

Budżet zlecenia [€]:

500

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

18 sty 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

18 sty 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem schorowane ani ranne. Kiedy zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeśli mamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.