Aneta Dunlop (Nr 6715263)

Aneta Dunlop

Waga w kg (łączna):

1000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Dystans: 3501.00 km

Adres i termin nadania

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Kópavogur

7 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

21 lis 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie złożonym i długotrwałym procesem, jednak gdy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przejść bez dużych komplikacji.

            Na początek warto zrobić selekcję posiadanych przedmiotów. Gdy czegoś od kilku lat nie używamy lub jeżeli jest niedziałające, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich mebli nadadzą się wytrzymałe kartony, które można kupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który często przeznaczyłby je do kosza. Dodatkowo oprócz pudeł, warto użyć worki na śmieci. Nie zapomnijmy, żeby równomiernie rozłożyć ciężar, na przykład porozdzielać talerze na kilka pudeł, żeby z łatwością było je dźwigać. Opisanie każdego pudła pomoże przy wypakowywaniu mebli i urządzaniu się w nowym miejscu. Duże meble warto rozkręcić, aby przeciwdziałać zniszczeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Kiedy posiadamy surowce zabezpieczające, takie jak folię bąbelkową, spróbujmy opakować bardziej wrażliwe przedmioty, a jeżeli nie mamy folii, wówczas możemy zastosować koce, pościel i obkleić zwykłą taśmę klejącą. Natomiast mniejsze meble zawińmy w papier czy ręczniki nim umieścimy w paczce.

            Zamawiając przewóz należy powiedzieć przewoźnikowi o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, występowanie windy, ewentualne utrudnienia w dojeździe pod dom. Koniecznie warto powiedzieć, jeśli występują nietypowe kryteria dotyczące jakiś mebli.

            Najkorzystniejsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której wiele specjalistycznych przewoźników proponuje swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz zabezpieczenie naszego mienia.