(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Any (Nr 4711446)

Any

Marka i model:

Any

Waga w kg (łączna):

20.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

8

Dystans: 355.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Liverpool

16 sie 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

16 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.