(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Aprilia (Nr 4517801)

Aprilia

Marka i model:

Atlantic 125

Waga w kg (łączna):

160.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2151.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Luksemburg, Luxembourg, Bofferdange

17 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż tylko złudnie. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.