(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Aprilia rs 125 (Nr 5690086)

Aprilia rs 125

Marka i model:

Aprilia rs 125

Waga w kg (łączna):

130.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1167.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Girona

12 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

14 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.