Aprilia RS 125 (Nr 6568269)

Aprilia RS 125
Waga Sztuk:
Aprilia RS 125
Długość
202 cm
185 kg
1
Łączna waga: 185 kg
Dystans 1913 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Region Murcji, Yecla

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Noord-Brabant, Eindhoven

Od 1 lis 2020 do 30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże tylko pozornie. Poprawnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.