(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-19 14:02

aprilia rs 125 Inowrocław - ok Lublina

(Nr 2164704)
aprilia rs 125  Inowrocław - ok Lublina

Marka i model:

aprilia rs 125

Waga w kg (łączna):

120.00

Dystans: 457.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

     Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Inowrocław, Polska

Od 20 lis 2017 do 22 lis 2017

Adres i termin dostawy

Batorz, 23-320, Polska

Termin elastyczny