Aprilia rs125 (Nr 7957228)

Aprilia rs125
Waga
Sztuk
Aprilia rs125
Długość
190 cm
200 kg
1
Łączna waga:
200 kg
Dystans
2030 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 12 sty 2022 do 13 sty 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Alacant

Od 19 sty 2022 do 24 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.