(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-21 01:02

Aprilia sr Max 125

(Nr 2168598)
Aprilia sr Max 125

Marka i model:

Aprilia sr Max 125

Waga w kg (łączna):

168.00

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2439.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - wszakże jedynie na pozór. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

     Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Sineu, 07510, Hiszpania

28 lis 2017

Adres i termin dostawy

Las Palmas de Gran Canaria, Hiszpania

Termin elastyczny