Aprilla Shiver 900 (Nr 6010496)

Aprilla Shiver 900

Marka i model:

Aprilla Shiver 900

Waga w kg (łączna):

218

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1620.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Ferrol

5 cze 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Vaud, Pully

12 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednakże tylko pozornie. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.