(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-04-30 22:53

Arado

(Nr 2648704)
Arado

Marka i model:

KUHN MASTER 100

Długość [m]:

3.5

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

965.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 623.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz maszyn uprawnych często bywa transportem ponadgabarytowym. Do urządzeń rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkie maszyny uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny swobodnie poruszać się po ulicach, ze względu na fakt, że ich rozmiar przewyższa możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak i w Unii Europejskiej. Problem stanowić może dodatkowo nacisk osi maszyn rolniczych, który przewyższa normy dopuszczalne dla większej części szos.

Jak przewozi się urządzenia uprawne?

    Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych zazwyczaj używa się przyczepy rodzaju jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych powinni posiadać należycie dostosowanymi lawetami, które umożliwiają przetransportować pojazdy uprawne, których waga jest do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, kiedy zestaw przerasta możliwe standardy gabarytami lub ciężarem, wymagane będzie otrzymanie odpowiedniego zezwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt transportu pojazdów uprawnych

    Cena transportu ciągnika uprawnego jest związana od wymiarów, wagi i sprawności pojazdu. Na wycenę transportu wpływa jeszcze długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Istotnym elementem może być także termin transportu.

Adres i termin nadania

Quintana Martín Galíndez, 09212, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zas, Hiszpania

Termin elastyczny