(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Asfaltflak kontener (Nr 7560445)

Asfaltflak kontener
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Asfaltflak kontener
600 x 250 x 130 cm
2500 kg
1
Łączna waga:
2500 kg
Dystans
825 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Gävleborgs Län, Ljusdal

Od 11 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Kronobergs Län, Markaryd

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu skrzynie stosowane w przewozie drobnych paczek (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na drobne paczki lub zwykle są popakowane w paczki, skrzynie lub pudła. Drobnica bywa także umieszczana na europaletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

Struktura metalowego pojemnika jest solidna, co pozwala na wielokrotne wykorzystanie. Każdy kontener posiada właściwy sprzęt, który umożliwia montowanie i przemieszczanie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Kontenery zazwyczaj transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

Popularnym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, z reguły nazywany jako kontener 1C. Jest to kontener o pojemności blisko 33 metrów kwadratowych. Gabaryty w środku kontenerów 1C są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener rodzaju 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przetransportować prawie 10 palet. Kontenery te przeważnie stosuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Dostępne bywają również pojemniki 1C i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów gabaryty są podobne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten rodzaj kontenerów używa się przy przewożeniu surowców pakowanych z góry i materiałów sypkich.

Typ pojemnika metalowego „flat rack” używany jest w transporcie pakunków ogromnych i ciężkich ładunków. Ten typ kontenera w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Dalszymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” używa się w transporcie ładunków przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają otwierane boki i dach. Kontenery gatunku „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Występują również pojemniki cysterny, pojemniki agregaty, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena transportu pojemnika metalowego

Cena przewozu pojemnika metalowego jest zależna od gabarytów i typu przewożonego ładunku, odległości oraz dodatkowych warunków, które przewoźnik musi wykonać w trakcie przewozu.