(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

astra (Nr 5214814)

astra

Marka i model:

astra

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

7

Dystans: 451.00 km

Adres i termin nadania

Litwa, Okręg Kowieński, Kowno

Od 24 paź 2019 do 24 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Piaseczno

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.