(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-06-01 21:22

Audi

(Nr 1823906)
Audi

Dystans: 2051.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Wallasey, Wielka Brytania

Od 24 lip 2017 do 25 lip 2017

Adres i termin dostawy

Olsztyn, Polska

28 lip 2017