(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

audi (Nr 4872298)

audi

Marka i model:

audi a3

Waga w kg (łączna):

1425.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1816.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 17 paź 2019 do 18 paź 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

19 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.