(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi (Nr 4934090)

Audi

Marka i model:

Audi A6

Waga w kg (łączna):

2000.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1882.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Crawley

1 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Przemyśl

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.