(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi 80 (Nr 5204278)

Marka i model:

Audi 80

Waga w kg (łączna):

980

Budżet zlecenia [zł]:

12345

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1218.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Skåne Län, Lund

Od 7 paź 2019 do 20 paź 2019

Adres i termin dostawy

Szwecja, Jämtlands Län, Tåsjö Distrikt

Od 10 lis 2019 do 17 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.