(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi A1 (Nr 5083886)

Audi A1

Marka i model:

Audi A1

Waga w kg (łączna):

2.30

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3506.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, South Lanarkshire, Biggar

1 sty 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Nomos Eurytania, Karpenisi

8 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.